از دیگر خدمات واحد تحقیق و مشاوره می­ توان به برگزاری سمینارهای تخصصی در حوزه بازار بورس و بازار کالایی با حضور مسئولین و اساتید بازار سرمایه و تعامل با دانشگاه ­های معتبر کشور، اشاره نمود. با توجه به گسترده شدن بازار سرمایه ایران، خدمات ارائه شده توسط این واحد نیز رو به گسترش بوده، و با هدف رشد و ایجاد خدمات جدید، اقدامات متنوع دیگری در حال بررسی و پیاده سازی می ­باشد.

معرفی واحد تحقیق و مشاوره

واحد تحقیق و مشاوره شرکت کارگزاری بانک کشاورزی با هدف ارتقاع سطح علمی علاقه ­مندان به سرمایه ­گذاری در بورس اوراق بهادار و ارائه خدمات تخصصی به فعالان بازار سرمایه با توجه به خلأ موجود در این حوزه و تأکید مسئولان بازار سرمایه کشور به بسط و گسترش دانش سرمایه­ گذاری در بورس، از سال 1386 ایجاد گردید. در راستای رسیدن به این هدف ارزشمند، اقدامات متنوعی تا به امروز توسط این واحد انجام گردیده و به علت پویایی آن، خدمات بیشتری در حال طراحی و اجرا می­باشد. از بزرگترین اقدامات واحد تحقیق و مشاوره می­توان به طراحی و راه ­اندازی سایت تحلیلی بازار بورس تحت عنوان "تحلیل برتر" نام برد. سایت تحلیل برتر جزو محدود سایت­ های تحلیلی بازار بورس کشور می ­باشد که به صورت تخصصی به تحلیل شرکت­ های بورسی و اطلاع­ رسانی در حوزه بازار سرمایه پرداخته و سرمایه­ گذاران بورسی را به شناخت علمی بازار هدایت می­ نماید. با توجه به تحقیقات گسترده و نیاز سنجی کارشناسی صورت گرفته در طراحی سایت تحلیل برتر، هم اکنون می­ توان ادعا نمود که حوزه خدمات این سایت کلیه اطلاعات مورد نیاز فعالان حرفه ­ایی و غیر حرفه­ ایی بازار بورس را پوشش داده و حتی علاقه­ مندان به سرمایه­ گذاری در بورس را آموزش و هدایت می­ نماید.

ادامه مطلب

اخبار مهـم

دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار پایه فرابورس ایران ادامه مطلب
پس‌لرزه خارجی در خودروسازی ایران
رنو در حالی قصد دارد به‌واسطه همکاری مشترک با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، فعالیتی مستقل را در خودروسازی کشور آغاز کند که این موضوع می‌تواند به ادامه مطلب